Vuoden 2010 parhaat curlit

Pitkäkarva aikuinen

       SC Trollin Pinky -  Paras PK aikuinen, om Satu Honkala

1       IC Trollin Pinky                                   ACL g 09 24      N              546,16       5/0
2      GIC Siriuksen UmaCurl                        ACL ns 03 22     N              514,34       5/0
3      CH Minnikatin Chrystal                         ACL c 21 33      N              491,00        5/0
4      IC Siriuksen ÄdnaCurl                          ACL n 22           N              480,00       5/2
5      CH Kopkop Felicem Natalem!                  ACL f 03 21 33 N              469,00       5/0
6      IC Siriuksen PakaCurl                           ACL  g 21 33      N              438,11       4/2
7      CH Magnificat Lenni Curl                       ACL a 21 33      U              381,00       4/0
8      CH Mibella's Elegant Estela                   ACL f 09 23      N              374,00      4/0
9      DilYaar Bandhura Bindiya                      ACL g                N              366,00      4/0
10     CH Kopkop Stretan Rondedan!               ACL n 21 33       U              298,85      3/0
11     CH Siriuksen Ålgot                                ACL ns 22          U              298,09      3/0
12    CH Murmelin Aamurusko                         ACL c 21 33       N              279,00      3/0
13    GIC Rykiel du Monde Perdu                    ACL n 21 33       N              192,00       2/0
14    Operadoll's Geisha Girl                          ACL as 24          N              186,00       2/0
        Magnificat Lempi Curl                            ACL g 21 33       N              186,00       2/0
       Primecurl Fine Evangeline                        ACL n 09           N              186,00       2/0
       CH Siriuksen UmbabCurl                         ACL ny 03 24    U               186,00       2/0
18    CH Mibella's Elegant Esmeralda              ACL f 03 24      N               181,00       2/0
19    IC Recknagel Helenmirren                       ACL es 02 21 33 N                96,00      1/0
20   Trollin Suzy                                             ACL g 09 24     N                  93,00      1/0

Lyhytkarva aikuinen

       GIC Trollin Angela- Paras LK aikuinen, om Janne Ström

1      GIC Trollin Angela                                  ACS g 03 24     N             499,8          5/0
2     IC Trollin Hanno                                      ACS e 24          U             494,73        5/2
3     SC Siriuksen BabyCurl                             ACS fs 02 24    N             485,00        5/0
4     CH Murmelin Augustus                              ACS n 21 33      U             469,00        5/0
5     EC Minnikatin Zorro                                 ACS n 21 33      U             388,00        4/0
6     CH Takatassun Leo Leonis                         ACS as 09 22    U            299,42        3/0
7     IC Honeycurl Alisiya                                 ACS d 09 23     N            192,00         2/0
8     Trollin Erik Punainen                                 ACS d 09 22     U              93,00         1/0
       Takatassun Coco Belleville                         ACS n 24          N              93,00         1/0
       Diipadaapa Chepi                                       ACS a 09 33     N              93,00         1/0

Pitkäkarva kastraatti

     SP&GIC Siriuksen LeoCurl - Paras PK kastraatti, om Desiree Österåker

1      SP&GIC Siriuksen LeoCurl                         ACL n 24          U            584,32        5/1
2      IP Trollin Frodo                                        ACL e 09 24     U            479,00        5/2
3      PR Takatassun Neo Apollo                         ACL a 24          U             318,73        3/0
4      EC Magnificat Tinka Curl                          ACL g 21 33      N            205,28        2/0
5      CH Magnificat Felizia Curl                        ACL f 09 22     N            190,00         2/0
6      EC Siriuksen ÄijäCurl                                ACL n 09 24     U              93,00        1/0
7      DilYaar Anandini Akuti                              ACL a 21 33     N               88,00        1/0

Lyhytkarva kastraatti

    GIP Siriuksen EeroCurl - Paras LK kastraatti, om Janne Ström 

1      IP Siriuksen EeroCurl                                ACS ds 09 24    U           498,19        5/0
2     PR Murmelin Anselmi                                   ACS n 21 33      U           279,00       3/0

Pitkäkarva nuori

1     DilYaar Dulari Daya                                    ACL n 24 09      N           338,64       3/0
2    CH Murmelin Aamurusko                              ACL c 21 33       U           312,81        3/0
3    IC Trollin Pinky                                           ACL gs 09 24     N          291,48        3/1
4    DilYaar Bandhura Bindiya                            ACL g                N           270,00       3/0
      PR Takatassun Neo Apollo                            ACL as 24         U           270.00        3/0
6    CH Kopkop Sretan Rondedan!                       ACL n 21 33      U           268,00        3/0
      Murmelin Aadolf                                          ACL n 21 33      U           268,00        3/0
8    Siriuksen AxlCurl                                        ACL n 24           U           225,67        2/0
9    Trollin Otso                                                 ACL d 24          U           202,31         2/0
10   IC Siriuksen ÄdnaCurl                                 ACL n 22          N           186,00         2/0
11   DilYaar Dilawar Dulai                                  ACL a 21 33      N           180,00         2/0
      Operadoll's Hannah Harriet                         ACL ns 09 22    N           180,00         2/0
13  Trollin Suzy                                                ACL g 09 24      N              90,00        1/0
      Operadoll's Hamlet                                     ACL as 22         U               90,00        1/0
      Minnikatin Gabriela                                     ACL a 23          N               90,00        1/0
16   CH Magnificat Lenni Curl                            ACL a 21 33      U               88,00        1/0

Lyhytkarva nuori

   CH Takatassun Leo Leonis - Paras LK nuori, om Helena Riihimäki

1     CH Takatassun Leo Leonis                           ACS as 09 24     U          337,96       3/0
2    Siriuksen AristoCurl                                    ACS n 22           U           316,20       3/0
3    Takatassun Coco Belleville                           ACS n 24          N            270,00       3/0
      CH Murmelin Augustus                                 ACS n 21 33      U            270,00       3/0
5    PR Murmelin Anselmi                                    ACS n 21 33      U            266,00       3/0
6    IC Trollin Hanno                                          ACS e 24          U            180,00       2/0
      Trollin Sampo                                              ACS d 03 24     U            180,00        2/0
8    Trollin Lilan                                                 ACS j 09 24     N              90,00        1/0
 

Pitkäkarva siitoskissa

1      CH Minnikatin Chrystal                              ACL c 21 33      N             283,67        3/0
2     CH Magnificat Zigaro                                ACL n 24           U               96,67        1/0

Lyhytkarva siitoskissa

1      IC Hodeycurl Alisiya                                ACS d 09 23      N               98,67        1/0

Kasvattaja

1      Trollin                                                                                              266,00